Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Громадська організація "Мiжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" - Покращення якості життя представників цільової групи, розширення їх життєвого простору, подолання суспільної ізольованості, створення умов для діалогу з молоддю 2017
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Friday Apr 19

PDF Print E-mail

24-Fotowettbewerb-2013 RU 24-Fotowettbewerb-2013 RU 24-Fotowettbewerb-2013 RU









 

 

 

 

 

Назва проекту: "Покращення якості життя представників цільової групи, розширення їх життєвого простору, подолання суспільної ізольованості, створення умов для діалогу з молоддю"

Виконавці проекту: 

- Запорізький місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту - Литовченко Лілія Іванівна

- Чернівецький місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Керівник проекту - Клевчук Ольга Дмитрівна

Термін дії проекту:  01.10.2017 р. -  30.09.2019 р.

Організатор програми сприяння "Місце зустрічі - діалог":

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 30 000 Євро

Мета проекту: покращення емоційного, фізичного, морально-психологічного стану жертв нацистських переслідувань, вжиття заходів для подолання їх соціальної ізольованості, активізації життєдіяльності, підвищення відчуття свого життєвого досвіду шляхом організації групової соціальної роботи для створення нових соціальтних зв"язків, взаємодопомоги, налагодження дружніх стосунків та діалогу з молодим поколінням, зулучення хз до суспільно-корисної діяльності.

Опис проекту: покращення якості життя 100 представників цільової групи, які мешкають у Запоріжжя і Чернівцях, розширення їх життєвого простору, подолання суспільної ізольованості, інтеграція в соціально-культурне середовище, налагодження доброзичливих зв"язків між поколіннями, встановлення контактів з молодим поколінням для передачі йому життєвого досвіду і досягнень через участь у різноманітних заходах, сприяння встановленню істороичної правди про воєнні події в східних і західних региіонах країни через свідчення їх учасників. В рамках проекту проводяться наступні заходи у кожному регіоні:

- організація зустрічей, проведення відео-скайп-конференцій жертв нацизму та молоді східного і західного регіонів країни;

- проведення культурно-дозвіллевих заходів, організація екскурсійних поїздок;

- робота творчих майстерень, клубів по інтересам;

- організація оздоровчих заходів, підвищення мобільності членів цільової групи;

- відвідування немобильних та мало мобильних членів цільової групи, організація роботи з ними;

- організація роботи з волонтерами, організація та проведення тренінгів з догляду за людьми похилого віку, в яких беруть участь волонтери та родичі жертв нацизму.

Реалізація проекту: 

За період реалізації проекту було проведено 143  заходи в двох регіонах. В них взяли участь 67  членів ЦГ, інші люди похилого віку, волонтери. Для них проводились різноманітні тематичні зустрічі (з психологом, лікарем, екологом, науковцями, юристами, представниками місцевих органів влади та ін.), творчі зустрічі, екскурсійні поїздки, організовувалось відвідування вистав театру, концертів в філармонії та органному залі, відвідували музеї, виставки, вернісажі. Вони з задоволенням  займались в  групі «Здоров’я».

Всі ці заходи сприяли адаптації   в суспільстві членів ЦГ, зростанню їх активності в громадському житті, відновленню почуття потрібності, подоланню самотності, покращенню самопочуття, підвищенню їх здатності висловлюватись, брати  участь   в дискусіях та спільних діях. Позитивним є той момент, що  участь в проведенні заходів брали волонтери з числа студентської молоді. Відбувався діалог поколінь, адже члени ЦГ живі свідки історії війни. Володіння історичною правдою стане фундаментом духовного  розвитку молодого покоління. 

В проекті активну участь беруть 20 волонтерів в двох регіонах. Вони відвідують немобільних та мало мобільних на дому, допомагають в організації заходів. Для них проведені 3 тренінги. Успішною є співпраця з «Клубом волонтерів» кафедри соціальної роботи Чернівецького  національного університету.  Особливо позитивним є той факт, що активними волонтерами  стали самі учасники цільової групи. Це дає можливість організувати їх зайнятість, задовольнити потреби у спілкуванні, відновити втрачені зв’язки. Вони відчули себе потрібними.

В цілому  проект сприяє ресоціалізації  учасників проекту, появі в їх житті змін на краще.  Вони мають можливість самореалізовуватись. Так, члени  ЦГ стали  активними дописувачами  в місцеві ЗМІ про проведені заходи, свої матеріали вони направляють до інформаційного «Вісника». Завдяки  мистецьким  зустрічам, деякі почали писати акровірші і дарувати їх  на зустрічах іменинникам. Вони складають сценарії до святкових заходів. Пишуть і виступають з пародійними моно-виставами. Покращились навики в фотографуванні, почали займатись відео зйомкою. Творчі особистості пишуть нові вірші і читають присутнім на заходах. Вони активно взяли участь у міжнародному конкурсі «Бути людиною».  Розширюється їх духовний світ завдяки культурно  - дозвіллєвим заходам. Вони мають можливість  взяти з собою на екскурсії, зустрічі, вистави, концерти  своїх рідних, внуків. Завдяки цьому покращився мікроклімат в сім’ях.

Успішним напрямком в реалізації проекту є організація численних заходів для членів ЦГ в співпраці з волонтерами, що сприяло  підвищенню їх суспільної активності. Такий висновок зроблено в результаті  зворотнього зв’язку з членами ЦГ: усного та письмового опитування членів ЦГ. Наприклад : « в результаті  різноманітних зустрічей  в мене не зникає проміння сонця в очах, хочеться жити, а не самотньо існувати» ( Кровякова С.К); « з участю в проекті в мене ніби виросли крила, з’явився потяг до життя. Хочеться, щоб такі проекти для нас, людей поважного віку, не закінчувались.» ( Обдуленко В.О.); « я з нетерпінням спішу на кожну зустріч. Ми отримали друге дихання» ( Бужан Н.Ф.) « участь в проекті наповнює життя змістом і сенсом» (Поліщук Л.В.) та ін..  Заради таких слів хочеться працювати, щоб скрасити життя людей, що пережили лихоліття війни.

Також успішним напрямком  в проекті є організація сумісних виставок. Так, одноразово з проведенням виставки «Немов ковток свіжого повітря»,  на виставці були представлені роботи запорізьких авторів, присв’ячені колишнім в’язням концтаборів та остарбайтерам, що мешкають в м. Запоріжжя. Їх розповіді на виставці  про пережите в роки війни схвилювали присутніх, журналістів. В результаті, до Дня визволення м. Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників, журналісткою О.Вакало був знятий фільм «Як це було «По ту сторону війни» за участі  в’язнів концтаборів, учасників проекту.  Завдяки участі в проекті та  відео зверненню, записаному під час проведення виставки, Сосновська   М.Г. за підтримки німецького фонду, побувала в Австрії  в місті, де вона примусово працювала в роки війни.           

Позитивний резонанс в громаді, серед  учасників проекту м. Чернівці, мала участь в  Всесвітній акції до Дня людей похилого віку «Вік вимагає». Члени  ЦГ проекту та їх родичі вперше в житті взяли безпосередню участь в проведенні цього вуличного  заходу, направленого на запобігання кривді літніх людей. Це справило на них неабияке враження. Вони відчули свою значимість.  Акція сприяла  становленню їх громадянської позиції.

м. Запоріжжя 

joomlamodniyportal.ru

м. Чернівці

joomlamodniyportal.ru