Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Громадська організація "Мiжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" - Допомога на дому та організація місць для зустрічей 120 жертв націонал-соціалізму у Вінниці та Черкасах, залучення волонтерської молоді та надання індивідуальної допомоги
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Friday Mar 29

PDF Print E-mail

24-Fotowettbewerb-2013 RU









Назва проекту: "Допомога на дому та організація місць для зустрічей 120 жертв націонал-соціалізму у Вінниці та Черкасах, залучення волонтерської молоді та надання індивідуальної допомоги"

Виконавці проекту: 

- Вінницькій відокремлений підрозділ ГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

  Керівник проекту – Чеховська Наталія Іванівна

- Черкаській відокремлений підрозділ ГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

  Керівник проекту – Воронкін Олександр Миколайович

Термін дії проекту:  01.07.2017р. - 31.12.2018р.

Організатор програми сприяння "Пожертви для жертв націонал-соціалізму":

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 80 000 Євро

Мета проекту: покращення якості життя 120 жертв нацистських переслідувань у Вінниці та Черкасах шляхом надання медико-соціальної допомоги, проведення зустрічей з волонтерською молоддю. 

Опис проекту: 

  • покращення гігієнічного та психоемоційного стану 10-ти немобільних або маломобільних жертв нацизму у кожному регіоні проведення проекту – у Вінниці та у Черкасах – шляхом надання медико-соціальної допомоги та практичної допомоги у побуті з залученням волонтерів, у тому числі для проведення відвідувань на дому (міні-кафе);
  • підвищення участі 50-ти мобільних жертв нацизму у кожному регіоні – у Вінниці та у Черкасах – у соціальному житті шляхом проведення культурних заходів та екскурсій з залученням волонтерів з метою заохочення до діалогу поколінь;
  • утворення групи самодопомоги у кожному регіоні; 
  • проведення навчань на медичну тематику для жертв нацизму, їхніх родичів та волонтерів;
  • покращення стану здоров'я членів цільової групи в залежності від потреб шляхом забезпечення медикаментами та допоміжними медичними засобами, уможливленням проведення офтальмологічних операцій, забезпеченням слуховими апаратами та забезпеченням перебування на 14-ти денному санаторно-курортному лікуванні приблизно 10-х жертв нацизму у кожному регіоні.

З метою розвитку діалогу поколінь до вищенаведених заходів залучаються щонайменше 20 молодих волонтерів у кожному регіоні. 

Реалізація проекту: 

Вінниця

У 2017 році проект здійснювався під девізом  - Маленькі добрі справи, зроблені від великої любові, приносять радість і спокій!

У межах реалізації проекту надається медична та соціальна допомога  60  жертвам націонал-соціалізму, а тому числі відвідування  10  членів немобільної групи. Медико-соціальну допомогу на дому отримують особи із числа інвалідів, та ті, які втратили здатність до самообслуговування. Допомога надається згідно затвердженого графіку роботи та індивідуального плану догляду, що сприяє більш повному задоволенню потреб підопічних, покращенню якості надання допомоги. 

Проведено зустріч із учасниками проекту, на якій було забезпечено підопічних медикаментами. Зустріч з учасниками відбулася  в спокійній, дружній атмосфері, на якій громадяни поділилися своїми найболючішими питаннями. Кожен хто отримав ліки, розповів на скільки вони важливі для нього. Працівники проекту також провідали немобільних учасників цільової групи, для яких було закуплено чай, фрукти та солодощі. На візит гостей підопічні дуже зраділи, адже в такому віці кожна хвилина спілкування, це справжнє щастя. Під час зустрічі підопічні розповіли про важкі роки, які провели в Німеччині. В їхніх очах був сум і радість водночас, адже вони прожили життя, їм є що згадати, і про що розповісти внукам та правнукам.

Даний проект – це не просто допомога ліками, це увага та підтримка осіб, які постраждали від негуманного ставлення  та жорстокого режиму націонал-соціалізму. 

Одним з напрямків роботи проекту також є організація дозвілля мобільних членів цільової групи. Це зокрема: концерти, святкові зустрічі тощо. Зустрічі завжди проходять на високому організаційному рівні. Так цікаво і змістовно 19 жовтня 2017 року учасники проекту поринули в чудову осінню атмосферу, а саме прийняли участь у святі Осінній лист. На якому мали змогу поспілкуватися з однодумцями та отримати масу позитивних емоцій. Гостей свята розважали волонтери в образах кумедних овочів, а завдяки Громадській організації "Спільна справа", бабусі та дідусі отримали подарунок, кожен по 5 пакунків рису. Даний захід приніс незабутні враження для жертв націонал - соціалізму.

З метою покращення якості життя літніх людей, подолання соціальної ізольованості та відірваності від життя громади, надання психологічної підтримки та покращення психо-емоціонального стану проведено тренінги: "Актуалізація внутрішнього досвіду та відкриття перспективи та надій на майбутнє", "Хвороби хребта і суглобів. Деформуючий артроз – одна з основних причин болів в суглобах".

joomlamodniyportal.ru

 

Черкаси

Наша діяльність спрямована в першу чергу на медико-соціальну допомогу одиноким, соціально незахищеним громадянам з числа жертв нацизму періоду Другої світової війни. Всім учасникам цільової групи, в залежності від потреб, регулярно здійснюється допомога медикаментами, медичними засобами, засобами для догляду та гігієни.

Мобільні члени цільової групи, наряду з медикаментозним забезпеченням, мають можливість приймати участь у різних культурних заходах, які передбачені проектом.

Особлива роль відводиться волонтерській молоді, яка заохочується для діалогу поколінь, приймає участь у всіх заходах проекту. Волонтерами стали 14 студентів Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького.

За підсумками діяльності в 2017 році зроблене наступне:

  • для членів цільової групи та волонтерів організована екскурсія "Місцями козацької слави" (Чигирин – Суботів – Холодний Яр – хутор Буда), яку провела туристична фірма "Мандрівник". Учасники екскурсії отримали велике задоволення від подорожі;
  • проведено шість тематичних зустрічей з метою усунення соціальної ізоляції членів цільової групи проекту;
  • проведено два тренінги;
  • п'яти членам цільової групи зроблено слухопротезування, двом – операції органів зору;
  • надавалась допомога в побуті та психологічна підтримка 10-ти учасникам цільової групи.

joomlamodniyportal.ru