Joom!Fish config error: Default language is inactive!
 
Please check configuration, try to use first active language

Громадська організація "Мiжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" - Допомога на дому та організація місць для зустрічей 120 жертв націонал-соціалізму у Вінниці та Черкасах, залучення волонтерської молоді та надання індивідуальної допомоги
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Thursday Apr 25

PDF Print E-mail

24-Fotowettbewerb-2013 RU









 

Назва проекту: "Допомога на дому та організація місць для зустрічей 120 жертв націонал-соціалізму у Вінниці та Черкасах, залучення волонтерської молоді та надання індивідуальної допомоги"

Виконавці проекту: 

- Вінницькій відокремлений підрозділ ГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

  Керівник проекту – Чеховська Наталія Іванівна

- Черкаській відокремлений підрозділ ГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

  Керівник проекту – Воронкін Олександр Миколайович

Термін дії проекту:  01.07.2017р. - 31.12.2018р.

Організатор програми сприяння "Пожертви для жертв націонал-соціалізму":

Німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє", м. Берлін

Кошти організатора програми: 80 000 Євро

Мета проекту: покращення якості життя 120 жертв нацистських переслідувань у Вінниці та Черкасах шляхом надання медико-соціальної допомоги, проведення зустрічей з волонтерською молоддю. 

Опис проекту: 

  • покращення гігієнічного та психоемоційного стану 10-ти немобільних або маломобільних жертв нацизму у кожному регіоні проведення проекту – у Вінниці та у Черкасах – шляхом надання медико-соціальної допомоги та практичної допомоги у побуті з залученням волонтерів, у тому числі для проведення відвідувань на дому (міні-кафе);
  • підвищення участі 50-ти мобільних жертв нацизму у кожному регіоні – у Вінниці та у Черкасах – у соціальному житті шляхом проведення культурних заходів та екскурсій з залученням волонтерів з метою заохочення до діалогу поколінь;
  • утворення групи самодопомоги у кожному регіоні; 
  • проведення навчань на медичну тематику для жертв нацизму, їхніх родичів та волонтерів;
  • покращення стану здоров'я членів цільової групи в залежності від потреб шляхом забезпечення медикаментами та допоміжними медичними засобами, уможливленням проведення офтальмологічних операцій, забезпеченням слуховими апаратами та забезпеченням перебування на 14-ти денному санаторно-курортному лікуванні приблизно 10-х жертв нацизму у кожному регіоні.

З метою розвитку діалогу поколінь до вищенаведених заходів залучаються щонайменше 20 молодих волонтерів у кожному регіоні. 

Реалізація проекту: 

Проект завершив свою дію 31.12.2018 року. У межах реалізації проекту надавалась медична та соціальна допомога  60  жертвам націонал-соціалізму, а тому числі 10 членам немобільної групи у кожному регіоні. Під час дії проекту 120 учасників цільової групи в залежності від потреб отримували медикаменти, медичні засоби, засоби гігієни та догляду. 

Немобільні та маломобільні члени цільової групи наряду з ліками отримували практичну допомогу у побуті, проводились регулярні зустрічі на дому, надавалась психологічна підтримка. Під час дії проекту було проведено 1073 відвідування, за допомогою волонтерів проведено 80 зустрічей "міні-кафе" з чаюванням, спілкуванням, спогадами при минуле, роздумами про сучасне.   

Для мобільних учасників проекту організовувались щомісячні культурні заходи: тематичні зустрічі, перегляд фільмів та слайдів, в яких прийняли участь 755 осіб цільової групи. Проводились екскурсії історичними місцями України, в яких прийняли участь 293 особи. Так, учасники цільової групи разом з волонтерами побували у Замку-музею "Радомишль", м. Радомишль Житомирської області, дендропарку "Софіївка", м. Умань Черкаської області, Замку-музею "Межибож", м. Межибож Хмельницької області, на Чигиринщині - землі козацької слави, на пам’ятних місцях м. Корсунь-Шевченківського, у романтичній Кам’янці Черкаської області, у буддійському храмі "Білий  Лотос", а також була організована екскурсія по Дніпру та теплоході "Дубінда". Також в рамках проекту проводились тренінги з медичної тематики для жертв нацистських переслідувань, їхніх родичів і волонтерів, які проводились кваліфікованими спеціалістами (психологами, медичними працівниками). Всього було проведено 13 тренінгів, в яких прийняли участь 332 особи.

В усіх заходах активну участь приймали студенти-волонтери навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського університету ім. Б.Хмельницького, медичного факультету Вінницького національного університету ім. М.І.Пирогова.

З метою покращення стану здоров’я підопічних проекту в залежності від потреб було здійснено:

  • офтальмологічні операції. Проведено п'ять операцій з приводу видалення катаракти для 4 осіб;
  • забезпеченно 14-ть осіб слуховими апаратами;
  • санаторно-курортне лікування у санаторіях "Хмільник" Вінницької області, "Мошногір҆'я" Черкаської області отримали 14-ть осіб цільової групи;
  • забезпеченно медикаментами та допоміжними медичними засобами 120 осіб цільової групи;

З метою створення в політичних та громадських колах більш солідарної та активної позиції щодо ставлення до жертв націонал-соціалізму за період реалізації проекту заходи проекту висвітлювались в регіональних засобах масової інформації, видавались буклети про поточні заходи та поточний стан реалізації проекту. 

 

Вінниця

joomlamodniyportal.ru

 

Черкаси

Посилання на статті:

  1. http://chmr.gov.ua/ua/newsread.php?&s=1&s1=17&s2=0&view=15159&p=1

  2. http://www.kray.ck.ua/suspilstvo/aktualno/item/19364-pidtrimati-zhertv-natsional-sotsialistskih-peresliduvan-dopomagae-molod

  3. http://www.kray.ck.ua/suspilstvo/sotszahist/item/19747-fotofakt-ekskursiya-dlya-kolishnih-ostarbayteriv

  4. http://www.kray.ck.ua/suspilstvo/aktualno/item/20054-yak-u-cherkasah-dopomagali-zhertvam-natsional-sotsializmu

joomlamodniyportal.ru