1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер квіт. 18

PDF Друк e-mail

Назва проекту: "Міжнародний молодіжний проект "Шостка-Лібенау"

Виконавець проекту:  секретаріат Правління МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

Координатор проекту: Сочка Л.І., керівник-головний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків і розвитку програм

Термін дії проекту: 01.09.2013 р. – 31.10.2014 р.

Бюджет проекту:  71 800 грн.

Учасники проекту: гімназія з поглибленим вивченням німецької мови у м. Шостка, Молодіжне об"єднання німецької срілки "Документаційний центр дослідження історії порохового заводу Лібенау", гімназія ім. Альберта Швайцера, ФРН

Мета проекту: спонукання молодого покоління до вивчення маловідомих сторінок історії Другої світової війни, пов’язаних з історією окупації та примусової праці, поширення цих знань у суспільстві. Пропаганда ідей гуманізму, толерантності та демократичних цінностей. Руйнація стереотипів, протидія екстремізму та ксенофобії, розвиток німецько-українських відносин. 

Опис проекту: Проект передбачає регіональні дослідження, які проводяться групою школярів у Шостці та молодіжним об’єднанням у Лібенау на тему долі примусових працівників періоду нацизму, вивезених з Шосткінського району на роботи на пороховий завод Лібенау-Штайєрберг. Молоді люди відкривають для себе свою малу батьківщину з історичного ракурсу, через власні пошуки, знайомство з біографіями очевидців, історіями власних родин, спілкування з німецькими однолітками та обмін результатами досліджень. Пошукова група гімназії у складі 8 учнів та 2 педагогів відвідує Лібенау та приймає у себе таку ж партнерську групу з Лібенау. Проект є супутнім до проекту створення меморіальної експозиції при Краєзнавчому музеї Шостки, покликаний в тім числі створити позитивний ґрунт для громадської думки та підвищити резонанс експозиції.

Регіон дії проекту: Шостка (місто та район), Сумська область, Україна

                               Лібенау, Штайерберг, Нінбург, Нижня Саксонія, ФРН

Методи роботи:

  • Ознайомлення учнів з темою шляхом лекцій, семінарів.
  • Самостійна робота з друкованими, музейними матеріалами та інтернет-джерелами, аналіз
  • Навички роботи з архівними документами
  • Перегляд документальних та художніх фільмів, обговорення
  • Усна історія: проведення інтерв’ю з очевидцями. Активне навчання на прикладах локальної історії.
  • Навчання основ фотомистецтва, практика фотодокументування (місцевість, звідки вивозились примусові працівники; біографія людини у фотографіях; пороховий завод Шостки; перебіг проекту)
  • Створення власного продукту (шкільна фотовиставка)
  • Мовна практика: розвиток навиків розмовної німецької та англійської мов, засвоєння тематичної лексики, переклад листування, документів.

Очікувані результати:

Шкільна фотовиставка на матеріалах Шосткінщини та порохового заводу Лібенау з екскурсійним супроводом. Учасники можуть самостійно коментувати виставку.
Матеріали ЗМІ по проекту як додатковий елемент формування громадської думки, закріплення історичної пам’яті про «забутих» жертв нацизму у публічному просторі.
У результаті зустрічей та поїздки до партнерської групи отримані знання про історію та культуру іншої країни, зокрема про період примусової праці на пороховому заводі Лібенау; налагоджені дружні стосунки між учнями та педагогами. Учасники стають «експертами», мультиплікаторами програми, поширюючи отримані знання у своєму середовищі. 
 
Фотогалерея:
Учасники пошукової групи гімназії м.Шостка, Україна
 

Віктор Черненко

joomlamodniyportal.ru

Даша Кушнірьова

joomlamodniyportal.ru

Анастасія Разумна

joomlamodniyportal.ru

Софія Роговець

joomlamodniyportal.ru

Руслана Середенко

joomlamodniyportal.ru

Ярослава Скорбач

joomlamodniyportal.ru

Артем Старостенков

joomlamodniyportal.ru

Марина Вовна

joomlamodniyportal.ru

Ювілей Пелагеї

Михайлівни Чубун(90)

joomlamodniyportal.ru

Учасники групи

joomlamodniyportal.ru