1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Четвер квіт. 09

PDF Друк e-mail

Програма підтримки

по збереженню історичної пам’яті

"Діти Другої світової війни очима сучасних дітей"

2013-2014рр.

 

В рамках програми підтримки по збереженню історичної пам’яті Міжнародна громадська організація "Міжнародний Фонд "Взаєморозуміння і толерантність" оголошує у 2013 році конкурс проектів на тему "Діти Другої світової війни очима сучасних дітей".

Сьогодні ми розбудовуємо нову державу, тому доречно знати про її минуле, зокрема про історичні події Другої світової війни, пов’язані з повсякденним життям в окупаційний період, та зберегти пам'ять про дітей, які стали жертвами війни. Ці трагічні сторінки вітчизняної історії сповнені страждань, принижень і болю.

Відповідно до Указу Президента України Віктора Януковича від 28.12.2012р., № 756/2012  з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення     виховної     роботи     та розвитку     системи     позашкільної освіти 2013 рік оголошений Роком дитячої творчості.

У зв’язку з цим цьогорічна програма підтримки по збереженню історичної пам’яті передбачає реалізацію заходів щодо висвітлення долі дітей – жертв Другої світової війни, яким на той час було від 1-го до 18 років, проведення тематичних зустрічей свідків історичних подій з сучасною молоддю,  спілкування, проведення спільних творчих заходів, які б розкрили тему конкурсу через призму дитячої творчості.

I. Цілі програми підтримки.

Дослідження долі дітей періоду Другої світової війни, вшанування їх пам’яті, спонукання молодого покоління до вивчення історії свого народу в роки Другої світової війни шляхом діалогу з живими свідками, пропаганда ідей гуманізму через призму дитячої творчості.

ІІ. Хто може подавати заявку?

До участі у конкурсі запрошуються громадські, недержавні, релігійні організації і установи, що не байдужі до історії свого народу,  займаються в Україні соціальною та/або культурно-просвітницькою діяльністю та співпрацюють з дитячими закладами різного типу: загальноосвітніми навчальними закладами, центрами дитячої творчості, дитячими творчими колективами т.і. Відповідно програма перш за все адресована організаціям та закладам, які прагнуть залучити представників старшого покоління до активного життя громади.

IІI. Цільова група. 

Основною цільовою групою є літні люди, які у роки Другої світової війни були дітьми від 1-го до 18 років, постраждали від окупаційного режиму, були залучені до примусової праці як на території України, так і за її межами. Це – діти сироти, мешканці дитячих будинків та інтернатів, діти – донори, діти в умовах окупації, діти на території Третього Рейху (в'язні концтаборів, гетто, примусові робітники, жертви медичних експериментів та програми онімечування), діти, народжені у неволі, діти серед партизан, діти – «сини полку» т.і.

IV. Які проекти можуть отримати фінансову підтримку?

Фінансову підтримку можуть отримати проекти, спрямовані на збереження історичної пам’яті про долю дітей періоду Другої світової війни через призму дитячої творчості.

Основні види діяльності в межах проекту:

- проведення заходів по збереженню пам’яті про долю дітей у роки Другої світової війни за участю представників різних поколінь;

- проведення історичних досліджень з залученням свідків історії (збір матеріалів, спогадів, листів, щоденників, малюнків, фотографій, та розповідей, запис інтерв’ю тощо);

- організація та проведення спільних творчих заходів за участю представників різних поколінь, де молоді та літні люди дискутують, обмінюються досвідом та ближче знайомляться один з одним.

V. У якій формі мають бути представлені результати проекту.

-         підготовка та видання різного типу друкованих матеріалів (книг, спогадів, архівних альбомів, малюнків, фотоальбомів тощо);

-         підготовка та організація  роботи музейних експозицій, виставок (можливо з їх екскурсійним супроводженням) тощо;

-         організація та проведення театралізованих постановок за реальними історіями свідків історичних подій, концертів за участю представників різних поколінь тощо;

-         створення аудіо- та відеопродукції (фільми, радіопрограми, телепрограми тощо).

Увага! З метою отримання якісного аудіо - та відео-продукту, передбаченого проектом для подальшого використання широким колом осіб, запис повинен здійснюватися профільними спеціалістами.

VІ.         Критерії щодо надання фінансової допомоги

Заявки на одержання коштів по програмі підтримки затверджуються відповідно до Принципів діяльності Міжнародної громадської організації "Міжнародний фонд "Взаєморозуміння і толерантність" по підтримці проектів.

Затвердження проектів відбувається на конкурсній основі.

Заявки на одержання коштів по програмі підтримки розглядатимуться за такими критеріями:

1)   відповідність вимогам та тематиці програми;

2) обґрунтування необхідності та актуальності запланованих заходів (робочий план повинен відповідати змісту проекту та місцевим умовам);

3)   наявність економічно доцільного та обґрунтованого бюджету проекту;

4) проект повинен бути спрямований на вищеназвану цільову групу, перевага надається проектам, в розробці яких брали активну участь представники цільової групи;

5) проект повинен бути спрямований на подолання соціальної ізольованості літніх людей та сприяти соціальній активності членів цільової групи, сприяти формуванню уважного ставлення до людей похилого віку, які у дитячі роки стали жертвами Другої світової війни;

8) проект повинен передбачати участь різних поколінь;

6) якщо проект пропонує заходи по збиранню та збереженню спогадів,  необхідно приділити особливу увагу тому, щоб  члени цільової групи не отримали повторну моральну травму, пов’язану з трагічними спогадами;

7)  в залежності від обсягу, тривалості та масштабу запланованих заходів обсяг фінансування за проектом не повинен перевищувати  220 000,00 грн. та термін дії має бути не більше року.

8) перевага надається проектам з частковим фінансуванням за рахунок власних коштів учасника конкурсу або коштів третьої сторони, залученої учасником до реалізації проекту.

I.      Процедура подачі Заявок та прийняття рішень за ними.

Для отримання фінансової підтримки необхідно заповнити бланк Заявки, Бюджету та Робочого плану за новою формою.

Увага! Статті Бюджету 2.2.,2.3.,2.4. розшифровуються у Додатках, які містяться у файлі Бюджету.

Заявка заповнюється через програму Nitro Reader в межах чітко окресненої структури та обмежень.

Заповнені Заявки встановленої форми можна подавати особисто, надсилати поштою або через кур’єрську службу за адресою:

МГО "МФ "Взаєморозуміння і толерантність"

вул. Фрунзе, 15, м. Київ, 04655 МСП.

Кінцевий термін подання Заявки та всіх необхідних документів 31 березня 2013 року (за поштовим штемпелем).

Подані документи розглядає конкурсна комісія, рішення щодо виділення коштів приймає виключно Правління Міжнародної громадської організації «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність».

Про прийняті рішення по поданим Заявкам Правління письмово повідомляє учасника конкурсу проектів. У разі відхилення проекту причина не пояснюється. Надіслані документи поверненню не підлягають.

Початок реалізації проектів – червень 2013 року.

Надання консультативної допомоги здійснюється працівниками Міжнародної громадської організації «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність».

Контакти:   (044) 462-50-11, (044) 462-48-22

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

www.toleranz.org.ua