1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Понеділок лип. 22

PDF Друк e-mail

Організація: Рівненський місцевий осередок МГО "МФ "Взаєморозуміння і толератність"

Номер заявки: 08-МЕД-11

Керівник проекту: Суковата Людмила Дмитрівна

Назва проекту: "Медико-соціальне обслуговування жертв рабської і примусової праці націонал-соціалізму та колишніх радянських військовополонених"

Термін дії проекту: 01.05.2011 - 01.05.2012

Кошти організатора програми: 240 000,00 грн.

Цільова група: 39 осіб

Опис проекту:

22 червня 2011 року виповнилося 70 років з початку самої кровопролитної війни за всю історію людства.

Цій даті був присвячений вечір-зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни, очевидцями і дітьми війни на тему: "Пам’ять про війну – священна".

Центральна районна бібліотека захід організувала і провела спільно з Рівненським обласним осередком Міжнародного фонду "Взаєморозуміння і толерантність" (голова Л.Д.Суковата) і Здолбунівським професійним ліцеєм залізничного транспорту. На вечір були запрошені члени районної організації ветеранів війни та праці. Своїми спогадами про смертоносну лавину, яка знищувала все живе, залишаючи по собі згарище й руїни, кров і сльози, що прокотилася теренами України, з присутніми поділилися учасники Великої Вітчизняної війни Рудик Д.Г., Копіков О.М. і очевидець подій, дитина війни Бричук Н.С.

Розповідь про історичні події початку війни ведучих заходу – бібліотекарів С.О.Жив’юк і Н.А.Пилипчук перепліталися піснями воєнного часу і віршами, які читали учні Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту Кравчук Ольга, Отінова Юля, Сорокіна Марія, Назарук Тетяна і Корнійчук Марія.

Надія Панасівна Щерба, голова районної організації ветеранів війни та праці подякувала всім присутнім за хорошу організацію заходу і побажала підростаючому поколінню не забувати тих трагічних подій Великої Вітчизняної війни, яка принесла на нашу землю горе і розруху, забрала мільйони життів простих мирних людей.

До заходу у читальному залі бібліотеки було підготовлено книжково-документальну виставку "Трагічний червневий день".

3 липня в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з молодими членами громадської організації Рівненського обласного гарцерського гуфця польського гарцерства в західних регіонах України та з членами Рівненської обласної організації "Культурно-Просвітницький Центр ім. Тадеуша Чацкого", організована Рівненським обласним осередком Міжнародного фонду "Взаєморозуміння і толерантність".

2 лютого у читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся вечір-зустріч з ветеранами ВВ війни, жертвами націонал-соціалізму "У землю рідну ви лягли, щоб ми по ній ходить могли", присвячений 68-ій річниці від дня визволення м.Здолбунів і району від фашистських загарбників. Захід підготовлений Рівненським осередком Міжнародного фонду "Взаєморозуміння і толерантність" (голова Суковата Л.Д.) в межах реалізації проекту ."Медико-соціальне обслуговування жертв рабської і примусової праці націонал-соціалізму та колишніх радянських військовополоненних" спільно з працівниками центральної районної бібліотеки.

З вступним словом та привітанням до ветеранів виступила голова Рівненського осередку МГО МФ "Взаєморозуміння і толерантність" Суковата Л.Д., ведучі вечора працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки Самолюк Є.А. і Куклевська Г.В. розповіли присутнім про нелегкий шлях визволення рідного краю, згадали імена мужніх воїнів, які полягли в жорстокому багатогодинному бою за Здолбунівський край. Їх виступи перепліталися з піснями воєнного часу.

Працівниками читального залу до заходу була підготовлена книжково-ілюстративна виставка "В пам’яті навіки збережем".

На захід були запрошені жертви націонал-соціалізму, ветерани Великої Вітчизняної війни, голова Здолбунівської районної державної адміністрації В.Шуль., заступник голови О.Федорук, М.Євчук. Вони привітали ветеранів зі святом та подякували за ті пройдені довгі воєнні шляхи , за те, що вони відродили рідну землю з попелу у повоєнні роки. Їх подвиг – незабутній. Ветеранів частували гарячим чаєм та солодощами.

6-7 лютого в межах реалізації проекту " Медико-соціальне обслуговування жертв рабської і примусової праці націонал-соціалізму та колишніх радянських військовополоненних" Рівненським осередком МГО МФ «Взаєморозуміння і толерантність » були проведені курси для волонтерів та соціальних працівників по наданню першої допомоги. Курси провів лікар Піщук Віталій Васильович.

Курси були проведені у Здолбунівському територіальному центрі соціального обслуговування.

Фотогалерея:

joomlamodniyportal.ru